WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2011-05-19

Istvan KANTOR

Zapraszamy na "Sex i Zamieszki" - Artystyczne Warsztaty Neoistyczne prowadzone przez twórcę Neoizmu, Istvana Kantora, znanego także jako Monty Cantisin oraz Amen!, samozwańczego lidera ruchu "The People of The Lower East Side", laureata nagrody głównej Visual and Media Arts w 2004 roku. Porusza się w strefie robotyki, dźwięku, video, performance i nowych mediów. Artysta, skandalista, performer. Znany m.in. z takich akcji jak "X" - malowanie ścian berlińskich muzeów własną krwią (za co był wielokrotnie aresztowany) oraz "Blood Campaign" - sprzedawanie swojej krwi jako dzieła sztuki - w 1984r. cena z 1ml osiągnęła szczytowe stadium - 1mln dolarów! Krytykowany równie często jak nagradzany.W  większości jego performanców cielesność miesza się z technologią. Jego działa/perfomance przez jednych zwane są wichrzycielskimi i skandalizującymi, przez innych uważane za innowacyjne i wysoce eksperymentalne.

Dzień 1:
część pierwsza warsztatów - pranie mózgu - przyliżenie historii Neoizmu, opis jego stadiów rozwoju poczynając od koncepcji  tożsamości open-pop-star Monty Cantsina.
część druga - przemoc i drgawki:ciało jako maszyna transmitująca oraz niezależna socjo-polityczna jednostka:roboty-buntownicy, laptopy-zombie, wifi-wampiry i wiele innych.

Dzień 2:
część trzecia - Poznańska Orgia - performance z czynnym udziałem uczestników warsztatów.

WSTĘP WOLNY

19 MAJA WARSZTATY OD GODZINY 15.00

20 MAJA PERFORMANCE O GODZINIE 20.00

UWAGA: udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba osób jest ograniczona.

Osoby chętne prosimy o przysyłanie zgłoszeń na adres dragon@krzyk.pl