WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2011-10-01

DRAGON FOLK FEST II


PROGRAM:

12:00 - jarmark rękodzieła

15:00 - bałkański grill

17.00 - koncerty finalistów konkursu o Złotą Fujarę: NOWY FOLKLOR AFRO-POLSKI (taneczna fuzja weselnej muzyki z wielkopolskiego regionu kozła i Burkina Faso, CZAROLIJA (tradycyjne pieśni liryczne i obrzędowe; zob. myspace), DOBROTO (połączenie zespołów Tygiel Folk Banda i Kadarka)

21:00 - SAINKHO NAMTCHYLAK I GARLO’S BAND

22.30 - Etno After Party - DJ Balkan i DJ Empe

 

Niestety z powodów zdrowotnych nie wystąpi zapowiadany wcześniej Fily Sako.

 

 

WSTĘP WOLNY NA WSZYSTKIE WYDARZENIA!

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na koncerty gwiazdy festiwalu będą obowiązywały bezpłatne wejściówki. Wejściówki będą dostępne w klubie Dragon od 18 września. Jedna osoba może pobrać max 4 wejściówki. Dla osób spoza Poznania możliwość mailowej rezerwacji wejściówek dragon@krzyk.pl

 

Dragon Folk Fest to nowy projekt fundacji Mały Dom Kultury, Subiektywnej Kolekcji Rękodzieła i Muzyki Etnoteka.pl oraz przyjaciół i współpracowników klubu Dragon – wyjątkowego miejsca na kulturalnej mapie Poznania. Podczas pierwszej, czerwcowej edycji festiwalu w przestrzeniach Dragona zagrały zespoły związane z poznańską sceną folkową oraz stali bywalcy klubu. Impreza przyciągnęła tłumy miłośników muzyki nawiązującej do ludowej tradycji, przy okazji udowadniając, że w sercu Wielkopolski działa prężne środowisko doskonałych artystów, a zapotrzebowanie na muzykę źródeł ciągle rośnie.

 

Po bardzo udanej pierwszej edycji Dragon Folk Fest organizatorzy postanowili sięgnąć dalej, tym razem zapraszając do Poznania wybitne osobistości sceny World Music. Obok nich znajdzie się jednak również miejsce dla wyróżniających się rodzimych zespołów, wyłonionych w drodze konkursu. Szykuje się zatem wyjątkowa impreza łącząca występy  najbardziej obiecujących artystów nurtu etno/folk z Polski z koncertami światowych legend. Wieczorne granie na żywo płynnie przejdzie w nocną zabawę taneczną, oczywiście w etnicznych rytmach z całego świata. Wszystko to odbędzie się w przyjaznej atmosferze, bez biletów, stylistycznych podziałów, w klimatycznej, staromiejskiej przestrzeni klubu Dragon. 

 

GWIAZDA FESTIWALU: 

SAINKHO NAMTCHYLAK AND GARLO'S BAND - "Go to Tuva!"

Garlo Joseph Calmon - bass guitarre, lap top

Bubu Boirie - string indtruments (violine, sanchin), electronics

Fred Girard - drumms

Caspar David - accoustic guitarre

Sainkho - voice

 

http://www.cipaudio.com/eng_garlo_and_sainkho.html; http://www.sainkho.net; Sainkho w sklepie serpent.pl

więcej o Sainkho w zapowiedzi koncertów z 2008 r. Promocyjny clip pierwszego singla projektu Sainkho & Garlo do utworu "Ider Inek Internet":

http://www.youtube.com/watch?v=8F0patazRHg

 

 

http://etno.serpent.pl/koncerty2011/dragon2.php