WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2011-10-02

WARSZTATY Z SAINKHO

Zapraszamy na warsztaty wokalne prowadzone przez SAINKHO NAMTCHYLAK.

 

ZGŁOSZENIA: mdk@krzyk.pl w tytule WARSZTATY z SAINKHO

KOSZT: 45 zł od osoby
(ilość miejsc ograniczona)

SAINKHO NAMTCHYLAK  

Urodzona w Republice Tuva (południowa Syberia). Śpiewać zaczęła w 1975 roku w zespole "Sayani" w Tuvie. Ukończyła wyższą szkołę muzyczną oraz Gnesin Academy w Moskwie w 1989 roku; dwa lata później przeprowadziła się do Wiednia. Jej udział można zauważyć w wielu interesujących projektach; wraz z muzykami i śpiewakami jazz i world music wydała ponad 30 albumów we współpracy z różnymi wytwórniami w Europie, Kanadzie, Japonii i Chinach.

Muzyka tradycyjna jest tylko jednym z aspektów niesamowitej podróży, jaką odbyła jej dusza nomady z dala od rodzimej ziemi, wiodąca przez film, performance, elektronikę, improwizację, dance i world music, przesycając twórczość jej własnym uduchowieniem, syberyjskim folklorem oraz Buddyjskimi rytuałami pozwalającymi poszerzać jej  niesamowite zdolności wokalne.

Jednym z jej pierwszych muzycznych doświadczeń był khoomei, niezwykły śpiew, pełen podtekstów, praktykowany w Azji centralnej. Dzięki tej technice nie mniej niż cztery wysokości głosu są jednocześnie harmonijnie uwalniane. Sugestywne i mistyczne, przyzywa duchy szamanów, przenosi jej duszę na stepy i zaprasza, porywa w jej indywidualną, głęboko personalną podróż.