WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2011-10-29

AKIRA SAKATA/ CHRIS CORSANO/DARIN GRAY TRIO

 

KONCERTY W RAMACH FESTIWALU NOWY WIEK AWANGARDY

 

Skład:

Akira Sakata: saxophones, clarinet, vocal

Darin Gray: bass

Chris Corsano: drumsTrio, Akira Sakata wraz z dwoma młodymi muzykami wywodzącymi się ze sceny improwizowanej - perkusistą Chrisem Corsano (koncertuje i nagrywa m.in. z Joe McPhee) oraz basistą Darinem Grayem. Zaprezentują mocny, bezkompromisowy frez jazz, w którym znajdą się też chwile wyciszenia i niemal wprost zaczerpnięte z buddyjskiej tradycji chwile wokalnej medytacji w interpretacji nestora japońskiej sceny awangardowej. Koncert, który na pewno będzie niezwykłym przeżyciem!

 

 

Akira Sakata: saksofonista i klarnecista japoński. Urodzony w Kure w  Hiroshimie w 1945 roku. . Debiutował na początku lat siedemdziesiątych w zespole najsłynniejszego japońskiego pianisty jazzowego - Yosuke Yamashity, z którym koncertował i nagrywał do roku 1979. W roku 1969 utworzył w Tokio grupę Saibo-bunretsu, jednocześnie udzielając się w innych formacjach frez-jazzowych. . W 1986 roku koncertował wraz z formacją Last Ext w skład której wchodzili m.in. Bill Laswell, Peter Brotzmann, Sonny Sharock (ukazało się z tego nagranie pt "Noise of Trouble"). Zaowocowało to dalszą współpracą z Laswellem, który produkował następne albumy saksofonisty m.in. "Mooko", "Silent Plankton" oraz "Fisherman's.com". Uchodzi za jednego najgłośniej i najostrzej grających muzyków free jazzowych. Od początku lat dziewięćdziesiątych współpracował z elitą improwizatorów japońskich (Otomo Yoshihide, Tatsuya Yoshida, Hiroaki Mizutani), amerykańskich (nagrywał i koncertował z Billem Laswellem, Antonem Fierem i Johnem Zornem, występował też - co prawda tylko w Japonii - z Kenem Vandermarkiem) i europejskich (Mats Gustafsson czy Peter Brotzmann). Od 1994 roku prowadzi kilkunastoosobowy zespół Flying Mijinko Band złożony z muzyków pochodzących z Afryki, Japonii i Stanów Zjednoczonych.

Darin Gray; urodzony w 1967 amerykański muzyk i kompozytor. Najlepiej znany jest ze swoich basowych wariacji w Dazzling Killmen wraz z Jimim O’Rourke na jego solowym albumie.

Chris Corsano; amerykański perkusista-improwizator. Często pogrywa  w duecie z Paulem Flaherty. Nagrywał również z takimi artystaki jak Evan Parker, Dredd Foole, Sunburned Hand of the Man, Six Organs of Admittance, Kim Gordon, Thurston Moore, Matt Valentine, Nels Cline, Vibracathedral Orchestra, Cold Bleak Heat, Jim O'Rourke, Jandek, Michael Flower. Był również obecny I czynnie uczestniczyl w tworzeniu albumu „Volta” Björk.

 

 

BILETY W CENIE 30 ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY ORAZ 35ZŁ W DNIU KONCERTU

KARNET NA TRZY KONCERTY 26 ,27 I 29. X: 70 ZŁ