WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2011-11-30

INWAZJA BARBARZYŃCÓW - INNY FESTIWAL

 ORGANIZATOR: BARAK KULTURY

            Inwazja barbarzyńców - Inny Festiwal jest nową inicjatywą Fundacji Barak Kultury, której pierwsza edycja zacznie się pod koniec listopada 2011 roku.

          Inwazja Barbarzyńców to festiwal poświęcony problemowi spotkania i poznania Innego, którego odmienność może przybierać różne formy. Nie tylko kolor skóry, język, ale także wiek i pochodzenie są często powodem dyskryminacji i wykluczenia. Festiwal poprzez obnażanie stereotypów i bezkompromisową polemikę z mitami jest próbą nowego spojrzenia na relacje z Innym.

Środa 30 listopada

  • Godz.18.00

„Margarete” – performance filmowy Janusza Turkowskiego

Janusz Turkowski :Margarete” – performance filmowy. “W czerwcu 2008 roku dość przypadkowo wszedłem w posiadanie amatorskich filmów na taśmach 8mm, na których utrwalono sceny z życia Niemki, mieszkającej w pobliżu polsko-niemieckiej granicy. W maju 2010 r. rozpocząłem pokazy tych filmów. Prezentacja  składa się z projekcji filmów z rzutnika multimedialnego i projektora 8mm. Opowiem też historię związaną z ich znalezieniem.”

www.margarete.pl

 

Hacen Sahraoui : "Nasreddin i ja"- monodram. Hacen Sahraoui urodził się we Francji w rodzinie algierskich emigrantów. Wychował się w dwóch kulturach, posługując się dwoma językami: francuskim i arabskim. Jego rodzice są niepiśmienni, rodzimej kultury i zasad postępowania w życiu uczyli go opowiadając zabawne i pouczające przygody Nassredina Hodji, mitycznego mędrca muzułmańskiego. Hacen uczynił sztukę opowiadania swoim zawodem, został aktorem, od kilku lat mieszka w Polsce. W monodramie Hacen opowiada o swojej rodzinie, korzeniach, tradycji. 

  • Godz.20.00

„Nassredin et moi” – monodram, wyk. Hacen Sahraoui

 

Wstęp bezpłatny do wyczerpania miejsc. Szczegóły www.inwazjabarbarzyncow.pl

 

Inwazja barbarzyńców - Inny festiwal 28.11 – 02.12

3 dni performanceów w ramach Inwazji Barbarzyńców organizowanej przez Fundację Barak Kultury.

całościowy program festiwalu: www.inwazjabarbarzyncow.pl