WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2011-12-01

INWAZJA BARBARZYŃCÓW - INNY FESTIWAL

ORGANIZATOR: BARAK KULTURY

Inwazja barbarzyńców - Inny Festiwal jest nową inicjatywą Fundacji Barak Kultury, której pierwsza edycja zacznie się pod koniec listopada 2011 roku.

          Inwazja Barbarzyńców to festiwal poświęcony problemowi spotkania i poznania Innego, którego odmienność może przybierać różne formy. Nie tylko kolor skóry, język, ale także wiek i pochodzenie są często powodem dyskryminacji i wykluczenia. Festiwal poprzez obnażanie stereotypów i bezkompromisową polemikę z mitami jest próbą nowego spojrzenia na relacje z Innym.

Czwartek 1 grudnia

  • Godz.18.30

“Erft” – performance, wyk. Ludomir Franczak

Ludomir Franczak : „Erft” – video performance. Projekt dotyczy wojennych losów babci artysty  - Józefy Wandy Kraus. Całość opiera się na tajemnicy rodzinnej, którą babcia powierzyła ojcu artysty. Według niej biologicznym dziadkiem jest węgierski lekarz o nazwisku Erft. Artysta poszukiwania rozpoczął w Polsce, a następnym etapem były Węgry i próba dotarcia do rodziny, bądź samego dziadka. Efektem projektu jest spektakl, w którym pomieszane zostały media dźwiękowe, teatralne, wizualne i historyczne. Opowiada o wojnie i jej wpływie na nasze losy, nie  z perspektywy wojsk przesuwających się po mapie Europy, ale poprzez osobistą historię babci artysty i jej córki.

http://erftproject.blogspot.com/

 

Wstęp bezpłatny do wyczerpania miejsc. Szczegóły www.inwazjabarbarzyncow.pl

 

Inwazja barbarzyńców - Inny festiwal 28.11 – 02.12

Fundacja Barak Kultury