WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2011-12-03

HUBERT WIŃCZYK - RE:trans sybir

Koncert elektro-akustyczny oparty na nagraniach terenowych i przedmiotach przywiezionych z wyprawy koleją Transsyberysjką nad Bajkał z Pracownią Działań Intermedialnych i Fotografii (wrzesień 2011).

 

Hubert Wińczyk - artysta dźwiękowy, performer, cyklista, twórca video art. Nalezy do grupy kakofoNIKT z którą występował na takich festiwalach jak: SoundScreen, Heineken Open'er 2009, Misiętupodoba, Miasto Zdarzeń, Wrocław Industrial Festival.

 

Prowadzi projekt Urinatorium - przedwsięzięcie mające na celu poszukiwanie, badanie i obróbkę dźwięków, które można uznać za metaboliczny odpad życia i działalności ludzkiej. W swojej pracy posługuje się strategiami związanymi z free-improv, musique concrete, field recording, noise niekiedy oddając się rytualnemu transowi. Wykorzystuje m.in.  odpadki, głos ludzki, analogowe generatory fal, metalowe idiofony, instrumenty zabawkowe, magnetofony.

Muzycznie/dźwiękowo udziela się też w duecie Revue svazu českých architektů (z Piotrem Tkaczem), podczas spotkań w swobodnej improwizacji (m.in. z Jeffem Gburkiem, Patrykiem Lichotą, Piotrem Mełechem, Hermanem Muntzigiem, Kacprem Ziemianinem) oraz nawiązał łączność z Ramzesem. Autor muzyki do spektaklu teatru tańca "Just Say It" w choreografii Michaela Schumachera. Współprowadzi inicjatywę discipline!sounds organizując koncerty i spotkania
nt. słuchania i nagrywania dźwięku otoczenia (nasłuch aktywny/pasywny).
Razem z fundacją Fabryka UTU prowadzi warsztaty dźwiękowe dla dzieci i
młodzieży. Studiuje intermedia na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym.

www.myspace.com/urinatorium
http://soundcloud.com/hubertwinczyk-urinatorium
http://vimeo.com/hubertwinczyk

WSTĘP: 10 ZŁ