WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2012-01-19

ALTONA


   

Altona to duet grający muzykę głęboko osadzoną w tradycji europejskiej i amerykańskiej muzyki improwizowanej, odwołujący się także do korzeni muzyki ludowej oraz do jazzowej awangardy. Zespół tworzą trębacz Olgierd Dokalski i gitarzysta Wojciech Kwapisiński, znani z zespołów takich jak KirK, Daktari, Gaamera, Gamid Group.
Muzyka Altony to kontemplacyjne improwizacje oparte na bazie ustalonego wcześniej scenariusza. Koncerty Altony są próbą zbudowania specyficznej przestrzeni dźwiękowej, a największą ambicją muzyków jest odnalezienie w owej przestrzeni treści, która wykraczałaby poza ramy zwykłego postrzegania muzyki. Koncepcja materiału, który Altona prezentuje na koncertach, odwołuje się do historii nieistniejącego już miasta Altona. W 1674 roku w Altonie umarł chrześcijański mistyk Jean de Labadie,a w 1764 roku odbył się pogrzeb żydowskiego mistyka - Jonathana Eybeschutza.
Na koncertach Altona odgrywa dziewięćdziesiąt lat, które upłynęło między śmierciami Jean'a de Labadie i Jonathana Eybeschutza.

BILETY W CENIE 10 ZŁ