WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2012-02-01

KSAWERY WÓJCIŃSKI SOLO

KSAWERY  WÓJCIŃSKI O SOBIE…
Moja droga to obsesyjna ucieczka przed nudą. Przyzwyczajanie się do sprawdzonych, bezpiecznych rozwiązań i schematów uważam za śmiertelne niebezpieczeństwo. Nie lubię „przypinania łatek”, szufladkowania, klasyfikowania, porównywania.
Nie mam bladego pojęcia, czym jest życie bez muzyki, gdyż jestem z niej ulepiony, przesiąknięty nią na wylot.
Od samego mego poczęcia przyjaźnię się z dźwiękami.
Nie lubię dzielenia muzyki na gatunki i style. Dla mnie to jeden i ten sam język, niepodzielny, ale niesamowicie bogaty i nieskończony.
Moja muzyka jest poszukiwaniem własnej tożsamości.
Nie ma do końca znaczenia, na jakim instrumencie w danym momencie gram. Nie jestem kontrabasistą, choć gram na kontrabasie, nie jestem wokalistą, mimo iż często śpiewam a już tym bardziej nie jestem pianistą, nie jestem też śmieciarzem, pomimo, że zdarza mi się grać na przeróżnych odpadkach, nie jestem także kucharzem, mimo,że czasem upiekę pizzę lub ugotuję pomidorówkę. To, kim właściwie jestem? Przekonajmy się.Ksawery Wójciński – double bass, voice ur. w 1983r. Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Okrzyknięty Nikiforem polskiego kontrabasu. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. Współpracował z takimi muzykami jak: Mikołaj Trzaska,Michael Zerang, Hans Peter Salentin, Norris Garner,Nicole Mitchell, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Roginski, Robert Kusiołek,
Krzysztof Dys, Szymon i Maurycy Wójcińscy. Współtworzy takie formacje jak legendarne Emergency , Hera . Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits, Frank Zappa czy Freddie Mercury. Jest artystą wiecznie poszukującym.

 

BILETY: 20ZŁ