WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2012-05-26

DRAGON FOLK FEST

 

Dragon Folk Fest to projekt Fundacji Mały Dom Kultury, Subiektywnej Kolekcji Rękodzieła i Muzyki Etnoteka.pl oraz przyjaciół i współpracowników klubu Dragon.

W 2011 roku odbyły się dwie edycje Dragon Folk Festu. Podczas pierwszej, czerwcowej edycji w przestrzeniach Dragona zagrały zespoły związane z poznańską sceną folkową oraz stali bywalcy klubu. Impreza przyciągnęła tłumy miłośników muzyki nawiązującej do ludowej tradycji, przy okazji udowadniając, że w sercu Wielkopolski działa prężne środowisko doskonałych artystów, a zapotrzebowanie na muzykę źródeł ciągle rośnie. Druga edycja DFF wzbogacona została o wybitne osobistości sceny World Music - wystąpiła Sainkho Namtchylak wraz z Garlo’s Band.

Tegoroczna odsłona Dragon Folk Festu, który odbędzie się już 26 maja, to mocny akcent w postaci koncertu wybitnych przedstawicieli nurtu polskiej muzyki tradycyjnej - KAPELI JANA GACY. W przestrzeni Małego Domu Kultury Klubu Dragon kapela zagra mazurki, oberki i polki z mikroregionu kajockiego. W ramach festiwalu folklor ze swoich stron zaprezentuje również zespół ludowy PRZYSTALANKI z Przystałowic Małych. Odwiedzi nas także wyjątkowy gość – mongolski wokalista i muzyk BOLDBAATAR SUKHDORJI. Oprócz występu festiwalowego, obfitującego w pieśni mongolskiego stepu, śpiewane przy akompaniamencie tradycyjnego instrumentu smyczkowego morin khuur, artysta poprowadzi warsztaty muzyczne, które zaplanowane są na dzień po festiwalu - 27 maja w niedzielę.

Oczywiście kolejny Dragon Folk Fest to także dobrze już znane punkty programu, jakimi są otwierający każdą edycję JARMARK RĘKODZIEŁA, a następnie BAŁKAŃSKI GRILL.

Nie byłoby również tego festiwalu bez KONKURSU O ZŁOTĄ FUJARĘ. Na scenie klubu Dragon zaprezentują się wybrane do finału rodzime zespoły. Festiwal zwieńczy after party –przygotowana specjalnie na tę noc etniczna impreza taneczna.

 

HARMONOGRAM:


12:00 JARMARK - PRZED DRAGONEM
15:00 BAŁKAŃSKI GRILL - DZIEDZINIEC
16:00 PRZYSTALANKI - VIP DZIEDZINIEC
17:00 BOLDBAATAR SUKHDORJI (odwołany) - RAGABOY- MDK
18:00 KONKURS O ZŁOTĄ FUJARĘ - SCENA GŁÓWNA

18:00 - 18.30 ZESPÓŁ I - LIA FAIL
18:45 - 19:15 ZESPÓŁ II - INICJATYWA SENTYMENTALNA
19:30 - 20:00ZESPÓŁ III - DUET PASZEK/ABRAVESH


20:30 KAPELA JANA GACY
-MDK
22:00 OGŁOSZENIE WYNIKÓW - MDK
22:30 POTAŃCÓWKA - MDK
22:30 AFTERPARTY DJ BALKAN - SCENA GŁÓWNA

 

Z przyczyn od nas niezależnych BOLDBAATAR SUKHDORJI nie może gościć na naszym festiwalu. Zastąpi go RAGABOY.