WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2012-08-19

PAWEŁ POSTAREMCZAK SOLO - PIEŚNI GUSANÓW

Dawno dawno… TERAZ – FESTIWAL MUZYKI DAWNEJ

Paweł Postaremczak | Pieśni Gusanów | saksofon solo

 Muzyka ormiańska licząca ponad 3000 lat, łączy w sobie wpływy wielu kultur,
począwszy od Asyryjczyków przez Hetytów, Aramejczyków po tradycję kultury
Urartu. Nie bez znaczenia na jej rozwój miała również muzyka perska, grecka,
syryjska i bizantyjska. Z tej mieszaniny wpływów wyodrębniło i rozwijało się mnóstwo nurtów. Głównymi były śpiewy ludowe, szarakany – hymny związane 
m.in. z muzyką sakralną, oraz pieśni gusanów - ludowych gawędziarzy, poetów, tancerzy, śpiewaków i instrumentalistów - często o charakterze improwizowanym. Właśnie te ostatnie będzie można usłyszeć w nietypowej interpretacji Pawła Postaremczaka na saksofon solo.

Paweł Postaremczak – saksofonista znany ze współpracy z Mikołajem Trzaską, formacją Snowman i Emergency. Jest wyrazistą postacią na polskiej scenie muzyki improwizowanej, odnajdując swój osobisty głos w oparciu o szeroko rozumianą tradycję jazzową. W 2008 roku wraz z zespołem Snowman, nakładem wytwórni Kartel Music, wydał swoją debiutancką płytę „Lazy”. Współtwórca, wraz z Wacławem Zimplem, Ksawerym Wójcińskim oraz Pawłem Szpurą – kwartetu Hera. Współpracuje m.in. z Klausem Kugelem, Robertem Kusiołkiem, Januszem Stefańskim, Markiem Tokarem.

www.myspace.com/pawelpostaremczak

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI (obecność należy potwierdzić do 16.08 na mdk@krzyk.pl) do odbioru w Klubie Dragon oraz sklepie muzycznym FRIPP od 10.08.

 

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ:

PARTNERZY:

PARAFIA PW. ŚW. WOJCIECHA W POZNANIU

PATRONI MEDIALNI: