WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2012-12-04

INGE BREISTEIN & ANDRES BACKER SOLO PROJEKT

W RAMACH FESTIWALU NOWY WIEK AWANGARDY

 

Dwóch muzyków. Dwa solowe pokazy. Na koniec jeden, wspólny duet. Przewidziany czas trwania każdego z tych trzech występów - 20 minut.

Pierwszy artysta to Andreas Backer. Na początek koncertu jego udziałem stanie się wokalna improwizacja. Bazując jedynie na swym głosie, wykorzystując rozległy wachlarz technik wokalnych oraz szeroką skalę dynamiki, czerpiąc przy tym inspirację z różnorodnych muzycznych krajobrazów wykona przed widzami pokaz solo o charakterystycznym i oryginalnym wyrazie.

Jako drugi na scenie pojawi się Inge W. Breistein. Wystąpi solowo grając na saksofonie. Partie wcześniej już skomponowane zostaną przeplecione improwizowanymi. Na te ostatnie złożą się poszukiwania w obrębie dźwięku, odkrywanie kolejnych figur i form muzycznych. Inge w czasie swojego występu płynnie przechodzić będzie z rejonów bezkompromisowej i energetycznej gry do obszarów cichych i delikatnych.

Na deser publiczność usłyszy obu muzyków grających w duecie. Będzie to występ energetyczny, orzeźwiający i zapewne jedyny w swoim rodzaju, ponieważ artyści inspirowani european improv, free jazzem, modern jazzem i folkiem zaimprowizują coś razem.

 

http://andreasbacker.com/index.php/soloimpro

http://soundcloud.com/ingewb

www.nowywiekawangardy.pl

 

BILETY W CENIE 10/15 PLN