WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2013-01-21

PARASOL

Gérard Godon ( akordeon chromatyczny) oraz Cathérine Grimault (skrzypce) tworzą jeden z najlepszych duetów na tanecznej scenie folkowej w Europie. We Francji są już prawdziwą legendą, potańcówki z ich udziałem zawsze przyciągają tłumy. Ogromną popularność zdobyli także za granicą – we Włoszech, Portugalii, Belgii czy Niemczech. Również dla wielu Polaków kontakt z ich twórczością był początkiem zainteresowań muzyką i tańcami z nurtu „bal folk”. Razem grają od 2007 roku, choć ich doświadczenia z muzyką taneczną są o wiele dłuższe. Prezentują głównie własne kompozycje inspirowane tradycyjnymi melodiami francuskimi.

Duet Parasol ma charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie, które porusza czułe struny u każdego słuchacza. Nie sposób też pozostać zbyt długo tylko biernym odbiorcą, gdyż stopy same podążają na parkiet. W repertuarze duetu przeważają tańce parowe – subtelne mazurki, nastrojowe walczyki w różnych rytmach czy radosne scottishe i polki, nie brak też tańców tradycyjnych jak bourrée. Gérard Godon stworzył nawet własną kompozycję muzyczno-taneczną – scottishe impaire – taniec, którego łatwo się nauczyć i niepodobna o nim zapomnieć.

Nieustanny dialog skrzypiec i akordeonu czaruje, zachwyca i wzrusza, przyciągając do tanecznego kręgu. Dźwięki grane z pasją i delikatnością najlepiej wybrzmiewają w serdecznej atmosferze, którą budują muzycy, na równi z tańczącymi.

http://www.parasolgodongrimault.fr/
http://www.myspace.com/parasolgodongrimault


 

BILETY W CENIE 25/30PLN