WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2013-05-05

RARA AVIS FEATURING KEN VANDERMARK

Koncert w ramach FESTIWALU NOWY WIEK AWANGARDY www.nowywiekawangardy.blogspot.com

 

Ken Vandermark: tenor/baritone saxophone, clarinet
Stefano Ferrian: soprano/alto/tenor saxophone
Luca Pissavini: double bass
Simone Quatrana: piano
MIMMO SEC_: analogue revox, synths, instant sound treatment


RARA AVIS to zupełnie nowy projekt, owoc współpracy Stefano Ferriana, Kena Vandermarka i grupy młodych i niezwykle utalentowanych reprezentantów sceny włoskiej – Luca Passavisni, Simone Quatrana i Mimmo SEC.
Szerokie muzyczne spektrum zainteresowań zespołu zawiera w sobie niemal całe bogactwo wpływów sceny improwizowanej. Jazz, muzyka elektro-akustyczne, dźwiękowy minimalizm, muzyka współczesna i awangardowa – wszystkie te terminy wpisują się w słowny obraz muzyki proponowanej przez grupę.
Debiutancki album ukaże się na początku 2013 nakłedem dEN Records.

Ken Vandermark:
„Jestem bardzo podekscytowany pracą w tej grupie i to z kilku powodów. Ten zespół to przykład szczególnej muzycznej demokracji, bez wyznaczonego lidera, pomysły i gra każdego z muzyków mają jednakową wagę. Włoscy muzycy grający w Rara Avis są przedstawicielami pokolenia o wyjątkowej świadomości stanu rozwoju współczesnej muzyki improwizowanej i komponowanej. Przestrzenie dźwiękowe, które eksplorujemy są wyjątkowe ze względu na ich teksturę, dynamikę, pęd – tradycyjne, hierarchiczne role „melodyczne” i „rytmiczne” instrumentów, są wywrócone i rozmyte, w trakcie gry staje się często niemożliwym rozdzielenie osobnych kreacji. Wszystkie te elementy, jak i inne, które składają się na muzykę prezentowaną przez Rara Avis, sprawiają, że ta grupa jest wyjątkowa, zarówno dla mnie, jak i fanów współczesnej muzyki improwizowanej.

BILETY: 30/40PLN