WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2013-10-02

DUO ABSYNTHE

BILETY:25PLN

Aurélien Claranbaux (akordeon) oraz Sylvain Letourneau (gitara) tworzą jeden z najbardziej docenianych duetów na tanecznej scenie folkowej w Europie. W rodzimej Francji są niezmiernie popularni, a potańcówki z ich udziałem zawsze przyciągają tłumy. Zdobyli także uznanie za granicą – we Włoszech, Portugalii, Belgii czy Niemczech. Prezentują głównie współczesne kompozycje inspirowane tradycyjnymi melodiami francuskimi, a w swym wspólnym dorobku mają już dwie płyty oraz liczne występy na europejskich festiwalach. Oprócz Duo Absynthe udzielają się także w innych formacjach – Zef, Azilia, Jeff Caresse, FéO, Claranbaux Solo (Aurélien) oraz POKE (Sylvain).

W repertuarze duetu przeważają tańce parowe – subtelne mazurki, nastrojowe walczyki w różnych rytmach czy radosne scottishe i polki, nie brak też tańców tradycyjnych jak żywiołowe bourrée i fandango oraz popularnych tańców z wymianami partnerów jak chapelloise i cercle circassien.

Muzyka Duo Absynthe – jakżeby inaczej – upaja, czaruje i nikogo nie pozostawia obojętnym. Bezpretensjonalnie urokliwe melodie, niebanalne aranżacje oraz doskonałe wykonanie gwarantują tancerzom i słuchaczom niezapomniane doznania. Warto się o tym przekonać na jedynym koncercie w Polsce! Uwaga – można się uzależnić!

Przedsmak dźwiękowy można znaleźć na stronach:
http://soundcloud.com/duoabsynthe
http://myspace.com/duoabsynthe

Potańcówkę poprzedzą warsztaty taneczne.

 
Oficjalnym patronem medialnym koncertu jest portal Folk 24. http://www.folk24.pl/