WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2014-03-23

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I FROZEN BIRD

Zespół "Frozen Bird" - zobrazuje swoją muzyką "Królewnę Śnieżkę" z 1916 roku. Inspirując się historią i obrazem, przedstawi swoją własną muzyczną interpretację tego dzieła. Będzie to wyjątkowa okazja by usłyszeć zespół w tej nietypowej odsłonie. Nowe kompozycje zainspirowane tym niemym filmem, które zostaną zaprezentowane podczas projekcji, nie były i nie będą wykonywane na koncertach zespołu. Zespół premierowo zaprezentował muzykę do tego filmu w ramach "14. Festiwalu Filmu Niemego: Fabryka Snów" w Krakowie.


KRÓLEWNA ŚNIEŻKA | SNOW WHITE (J. Searle Dawley) USA 1916, 65’

Niedawno odnaleziona i odrestaurowana, najstarsza filmowa adaptacja klasycznej baśni. Film, który zachwycił Walta Disney’a i stał się bezpośrednią inspiracją dla jego słynnej animacji z 1937 roku.


FROZEN BIRD

 

Twórczość grupy, można określić jako współczesną, popową, kameralistykę z elementami muzyki elektronicznej. Starannie przygotowane koncerty mają charakter minimalistycznego widowiska i współczesnego muzycznego spektaklu. Ten eklektyczny materiał muzyczny składa się z utworów instrumentalnych i piosenek śpiewanych w językach: angielskim, polskim i francuskim.

Debiutancki album pt. Frozen Bird "Terry's Tale" ukazał się 27 lutego nakładem wytwórni płytowej Karrot Kommando. Premiera miała miejsce w Teatrze Rozmaitości w Warszawie.

Gościnnie (podczas koncertów specjalnych) z zespołem występuje Hana Umeda, Mistrzyni Tańca Japońskiego Nihon Buyo.

Koncerty zespołu mają charakter różnorodny w zależności od przestrzeni, w jakiej się odbywają. Jeśli jest to duża scena festiwalowa albo klub wtedy koncerty są dynamiczne, z większą dawką elektroniki. Natomiast w małych przestrzeniach oraz w teatrach czy kinach, występy mają charakter bardziej kameralny, na ogół bez zestawu perkusyjnego.

Dotychczas zespół Frozen Bird można było usłyszeć między innymi na:

Open'er Festival (Gdynia), OFF Festival (Katowice), Noc Muzeów (Warszawa), Festiwalu Rewizje (Warszawa), Festiwalu Warsaw Music Week (Warszawa), Festiwalu Wujek (Fabryka Trzciny w Warszawie), Festiwalu Filmowym Hommage a Kieślowski (Sokołowsko), Festiwalu Filmu Niemego: Fabryka Snów" (Kraków), Festivalu Plateaux (Warszawa), na Zamku Królewskim (Sala Dywanowa) (Warszawa), w "Białej Synagodze" (Ośrodek Pogranicze "Sztuk, kultur, narodów" w Sejnach), Pikniku Kulturalnym "Co Jest Grane" (Gazety Wyborczej) (Warszawa) oraz w wielu klubach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdyni, Wałbrzychu, Płocku, Łodzi, Poznaniu...

Skład zespołu oraz instrumentarium (podczas projekcji):
Lula
- piano, theremin
Radek Duda - piano, syntezator, theremin, mbira, harmonijka ustna, sampler, efekty elektroniczne
Radek Polakowski - akordeon, skrzypce, syntezator
Piotr Janiectuba

 

BILETY: 15/20PLN