WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2015-02-18

Sharif Sehnaoui/Adam Gołębiewski

w ramach Nowy Wiek Awangardy

Mały Dom Kultury/ Klub Dragon
bilety 20/25 pln

Duet mieszkającego w Bejrucie Sharifa Sehnaoui (gitara akustyczna), i Adama Gołębiewskiego (perkusja) najmocniej eksploruje estetykę radykalnego europejskiego Free Improvisation. Budowane przez wykonawców struktury dźwiękowe są momentowe i dalece abstrakcyjne, niedając się łatwo przewidzieć. Podobnie jest z brzmieniem duetu - choć czysto akustyczne, pozbawione jest czytelnych odniesień do standardowego profilu dźwiękowego gitary czy perkusji. Nietradycyjne techniki instrumentalne obu wykonawców tworzą spójny, organiczny obraz dźwiękowy, nieznany wcześniej słuchaczowi, niepowtarzalny i wyłączny dla konkretnego koncertu.

Sharif Sehnaoui - gitara akustyczna
Adam Gołębiewski - perkusja

Adam Gołębiewski – perkusista improwizator (także muzykolog, socjolog). Porusza się na gruncie muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. W swojej pracy koncentruje się głównie na rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich brzmienia, ekspresji i anatomii. Improwizację w muzyce traktuje jako otwarty amalgamat właściwych uczestnikom, równoprawnych estetyk, będącą świadomą praktyką dialogu i kompromisu. Występował między innymi z Yoko Ono, Thurstonem Moorem, Matsem Gustafssonem, Fredem Lonberg-Holmem, Kenem Vandermarkiem, Peterem Evansem, Agusti Fernandezem, Johnem Edwardsem, Alexem Wardem, Witoldem Oleszakiem, Łukaszem Szałankiewiczem, Mazenem Kerbajem i wieloma innymi.
www.adamgolebiewski.com

Sharif Sehnaoui - Po ponad dekadzie spędzonej w Paryżu wrócił do rodzinnego Libanu. Gitarzysta i improwizator, gra na instrumentach akustycznych i elektrycznych. Występował w klubach i na festiwalach takich jak: Soundfield (Chicago), Moers, Konfrontationen (Nickelsdorf), Météo Music Festival (Mulhouse), Club Transmediale (Berlin), Skanu Mesz (Riga) or Musikprotokoll (Graz). Twórca festiwalu Irtijal, działa także w trzech wytwórniach muzycznych. Grywa z rozmaitymi improwizatorami, jego stałe projekty to Trio „A” (z Mazenem Kerbajem i Raedem Yassinem) oraz BAO (z Kerbajem, Charbelem Haberem i Tony’m Eliehem). www.sharifsehnaoui.net


http://vimeo.com/56877504