WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2015-04-10

Postaremczak /Kusiołek

koncert w ramach cyklu Nowy Wiek Awangardy
Mały Dom Kultury, g.20.00

bilety: 20 pln

Paweł  Postaremczak: saksofony
Robert Kusiołek: akordeon

Dwóch znakomitych instrumentalistów związanych z Poznaniem - Robert Kusiołek
oraz Paweł Postaremczak - w nietypowym zestawieniu instrumentalnym; akordeon oraz saksofon - zaprezentują muzykę pełną zmienności i odniesień - do jazzu, folku i muzyki współczesnej.

Paweł Postaremczak - saksofonista znany ze współpracy z Wacławem Zimpelem, Mikołajem Trzaską, formacją Snowman i Emergency, kompozytor muzyki teatralnej.Jest wyrazistą postacią na polskiej scenie muzyki improwizowanej, odnajdując swój osobisty głos w oparciu o szeroko rozumianą tradycję jazzową. W 2008 roku wraz z zespołem Snowman, nakładem wytworni Kartel Music, wydał swoją debiutancką płytę "Lazy". Współtwórca - wraz z  Wacławem Zimpelem, Ksawerym Wójcińskim oraz Pawłem Szpurą - kwartetu Hera. Współpracuje m.in. z Klausem Kugelem, Robertem Kusiołkiem, Januszem Stefańskim, Markiem Tokarem, Raphaelem Rogińskim i Hamidem Drakiem.
 

Robert Kusiołek akordeonista, bandoneonista, kompozytor i improwizator. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu prof. Jerzego Kaszuby. Od 2007 roku studiuje w Hochschule fur Musik, Theater und Medien Hannover Solistenklasse u prof. Elsbeth Moser.  Stypendysta Programu Polskiego MŁODA POLSKA; 2006 oraz Niemieckiego DAAD 2007. Robert Kusiołek od wielu lat poświęca się muzyce improwizowanej. Owocem jego twórczych poszukiwań jest wydana płyta NUNTIUM; (MULTIKULTI PROJECT - 2011). Posługując się własnym,  indywidualnym językiem muzycznym udało mu się przerzucić most pomiędzy tradycją i nowoczesnością, dwoma nurtami, które jego zdaniem nie są w opozycji wobec siebie. Koncertuje i nagrywa m.in. wraz z Januszem Stefańskim, Perrym Robinsonem, Antonem Sjarovem, Ksawerym Wójcińskim, Klausem Kugelem i Christianem Ramondem.