WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2015-09-29

Warsztaty teatralne Marcina Kęszyckiego

DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE
W WIEKU OD 18 DO 45 LAT


PROWADZENIE:
MARCIN KĘSZYCKI (TEATR ÓSMEGO DNIA) I KONRAD P. SZYMAŃSKI (DZIENNY OŚRODEK ADAPTACYJNY)

Proponowany warsztat teatralny nie jest skoncentrowany wyłącznie na technikach aktorskich, ale chce połączyć działania teatralne z ekspresją indywidualnych emocji i przeżyć uczestników. Będzie to podstawa do wspólnej pracy artystycznej i twórczej zabawy, a przede wszystkim opowieści o relacjach międzyludzkich i przyjaźniach, które stanowią jedną z najgłębszych potrzeb ludzkich. Wieloletnie doświadczenia teatralne Marcina Kęszyckiego wywodzą się z tradycji teatru opierającego się na ekspresji ciała, na metodzie rozpoznawania własnych ograniczeń i możliwości, na próbie ich przekraczania i poszerzania oraz umiejętności budowania świadomego znaku teatralnego w działaniu partnerskim i zespołowym.

Warsztaty prowadzone przez Marcina Kęszyckiego i Konrada P. Szymańskiego będą przykładem łączenia potencjałów i kompetencji. Współpraca artysty z pedagogiem specjalnym ułatwi stworzenie programu warsztatów adresowanych do osób niepełnosprawnych intelektualnie, z uwzględnieniem ich możliwości i ograniczeń fizycznych, emocjonalnych i intelektualnych. Aktor i pedagog będą pracować wspólnie nad każdym etapem warsztatów.

Warsztaty zakończą się 11 grudnia publiczną prezentacją efektów pracy.

Marcin Kęszycki – aktor Teatru Ósmego Dnia, współautor wszystkich jego przedstawień od 1973 roku. Współtwórca m.in. przedstawienia „Der Frieden” zrealizowanego w Berlinie z Teatrem Ramba Zamba tworzonym przez Giselę Hoehne i osoby z zespołem Downa. W ramach projektu „Granice. Sztuka przekraczania” prowadził warsztaty (wraz z Adamem Borowskim) z podopiecznymi Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu.

Konrad P. Szymański – pedagog specjalny, kierownik Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu. W DOA od 1 września 1980 roku. Współorganizator placówki. Autor programu organizacji procesu rewalidacyjnego DOA.

TERMINY: 29 WRZEŚNIA – 11 GRUDNIA,
W KAŻDY WTOREK O G. 16.00
MIEJSCE: MAŁY DOM KULTURY
ZAPISY: paulina.m.skorupska@gmail.com / agata.m.podemska@gmail.com


W RAMACH PROJEKTU „PERFORMANSE WSPÓLNE” AGATY PODEMSKIEJ I PAULINY SKORUPSKIEJ

ORGANIZATOR: MAŁY DOM KULTURY

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO