WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2016-03-09

LOMI LOMI

SCENA MDK, GODZINA 20.00
BILETY 20/ 25 PLN
 
Lomi Lomi. Ich album pt "Heroizm woli" (Lado ABC) to według wielu krytyków muzycznych jedno z najciekawszych wydawnictw 2015 r. na polskiej scenie muzycznej. Piotr Domagalski, Mateusz Szemraj, Krzysztof Cybulski i Artur Lipiński grają muzykę niełatwo poddającą się kategoriom. Sprawdźcie sami!
 
"Taneczna muzyka eksperymentalna i nowoczesna muzyka dawna. Lomi Lomi klei niesklejalne: psychodelię, melodyjną lekkość i odrobinę nerdowości (te cymbały!). A wszystko to z luzem, absurdem i totalnie przekonującą blazą"- Radek Soćko (tegoslucham.pl)
 
"Trochę jak słuchowisko nadającego nocą niszowego radia, jak ścieżka dźwiękowa do starego filmu, jak muzyka z pogrzebu, na którym organista lekko przesadził z nielegalnymi substancjami psychotropowymi" - Łukasz Kamiński (Gazeta Wyborcza)
 
"Kompozycje Lomi Lomi wymykają się kategoryzacji. Można fantazjować o etnicznych inspiracjach, choćby muzyką klezmerską, czy wariacji na temat soundtracku do kolejnej ekranizacji Baśni z tysiąca i jednej nocy. Można szukać gdzieś w tradycji psychodelii lat 60., ale też trójmiejskiej alternatywy przełomu lat 90. i 00. Rozbrykana czwórka zdaje się nie mieć żadnych hamulców – ktoś podrzuci nowy trop, a cała reszta podąża nową ścieżką rozradowana jak psocące dzieci" Marceli Frączek (WAFP!)
 
"Heroizm woli to jedna z moich ulubionych polskich płyt tego roku - zaskakująca brzmieniem i formą, piosenkowa i abstrakcyjna, pełna frajdy ale daleka od banału." Piotr Lewandowski (PopUp Music)