WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2010-12-03

WOJTEK MAZOLEWSKI TRIO W KWARTECIE

Trio w Kwartecie to wariacja na temat ostatniego spotkania Tria z Dennisem Gonzalezem i echa polskiej szkoły jazzowej w postaci kompozycji Komedy, Trzaskowskiego i innych.

WTMwK to surowa dawka free improvisation w oparciu o wspólne poszukiwania, natchnienia i dyskusje. Za trampolinę do swych skoków w nieznane inspiracje, słóżyć będą utwory K.Komedy, A.Trzaskowskiego i A. Kurylewicza oraz własne kompozycje. Usłyszymy cytaty z filmów "Prawo i pięść", "Bariera", spektakli "Śniadanie u Tiffany'ego" oraz takich klasycznych płyt jak "Music for K.", "Twet" i "Astigmatic".

Wojtek Mazolewski - basista i lider Pink Freud, Wojtek Mazolewski Quintet, Bassisters Orchestra. Koncertował w Ameryce Północnej, Meksyku, Chile, Peru, Argentynie, Afryce, Wyspach Brytyjskich, Francji, Portugalii, Austrii, Szwecji, Niemczech, Czechach, a także Ukrainie, Węgrzech, Słowacji, Słowenii. Przy tych i innych okazjach miał przyjemność zagrać z takimi muzykami jak: Tim Berne, John Zorn, Jacek Olter, Wojtek Waglewski, Fisz, Emade, M.Bunio S., Macio Moretti, Marcin Masecki, Mazzol, Mikołaj Trzaska, Tymon Tymański. Teraz pracuje z nowym zespołem Wojtek Mazolewski Quintet.
www.myspace.com/wojtekmazolewski