WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2016-06-08

Festiwal Pozytywnej Seksualności

W dniach 8 i 9 czerwca Fundacja Kultury Akademickiej zamienia Poznań w miasto pozytywnej seksualności! "Miasto Know-how-to-love. Festiwal Pozytywnej Seksualności" będzie dwudniowym cyklem, w trakcie którego będziemy promować i celebrować tę sferę życia; wciąż stygmatyzowaną, bagatelizowaną, często trawioną przez niezdrowe i niebezpieczne zachowania. Porozmawiamy o związanych z nią niebezpieczeństwach, jednocześnie starając się eksponować i popularyzować zdrowe aktywności. Będziemy edukować, dyskutować i kontynuować poszukiwania pozytywnych alternatyw. W tym dialogu dołączą do nas eksperci, aktywiści i naukowcy nieprzerwanie wkładający duży wysiłek w czynienie sfery ludzkiej seksualności bezpieczną; w pełni inkluzyjną i wolną od agresji oraz wypaczeń. Zapraszamy wszystkich gorąco do przyłączenia się do nas w tej debacie!
 
Festiwal organizowany jest we współpracy z projektem SCORA autorstwa Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Poznań, butikiem Bossy - Bedroom Equipment, Międzywydziałowym Kołem Naukowym Kultury Współczesnej Aurora, Pismo Studentów UAM, studentami Uniwersytetu Artystycznego, Klub Dragon i Fundacja Mały Dom Kultury.
--------------------------------------
PROGRAM:
 
8 CZERWCA (ŚRODA):
 
16:00 – "Pozytywny Kondom" (warsztat)
 
Prowadzenie: Piotr Moszczeński 
 
Kondom, gumka, guma, prezerwatywa, czyli lateksowy przyjaciel każdego faceta, który nie chce zostać ojcem lub zakazić (się) chorobami. Ale czy wiecie o tym, że istnieją też prezerwatywy dla kobiet? Zapraszam na warsztat dyskusyjny o tym, co zrobić, aby powszechnie znana gumka była trochę bardziej lubiana i częściej używana.
 
17:30 - "Seks shop bez pornografii" (wykład)
 
Prowadzenie: Monika Zamorska (Bossy - Bedroom Equipment)
 
Jak reklamować firmę z "branży" bez treści od 18 roku życia, bez wulgarności i uprzedmiatawiania kobiet i mężczyzn pokaże nam Monika z butiku Bossy – Bedroom Equipment. 
 
19:00 – Blok "Seks w (pop)kulturze"
 
Wykłady + prelekcje + film + dyskusje. Pełne szczegóły wkrótce!
-------------------------------------
9 CZERWCA (CZWARTEK)
 
16:00 - "50 Shades of Consent" (dyskusja)
 
Prowadzenie: Sara Do i Agnieszka Jóźwik
 
Rozmowa o problematyce zgody (consentu) i bezpieczeństwa w praktykach BDSM.
 
17:30 - "Sex, drugs & profilaktyka" (warsztaty)
 
Prowadzenie: Piotr Kalkowski i Mikołaj Sinica
 
Sex, drugs & profilaktyka, czyli warsztaty bez owijania w bawełnę. Wszystkie pytania są dozwolone, wszystkie tematy aktualne - poruszymy tematykę chorób przenoszonych drogą płciową, antykoncepcji i tego, o co zwykle baliście się zapytać!
 
[Obowiązują zapisy. Limit miejsc: 30]
ZAPISY: http://goo.gl/forms/mws3bjy8srBp3yww1
 
19:15 - Panel "Edukacja Seksualna w Polsce"
 
Panel i otwarta dyskusja wokół kondycji edukacji seksualnej w Polsce z udziałem pracowników akademickich, pedagogów, aktywistów i studentów. Więcej szczegółów wkrótce! 
 
21:30 – After Party (Klub Dragon)