WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2016-09-09

W OKU JAZZ RINGU

koncert zespołu *ULYANA ETHNO QUINTET*
9 września 2016, piątek 
Scena na Quadro godz. 19.00 
wstęp wolny
 
Ulyana Hedzik -  wokalistka jazzowa pochodzenia białoruskiego o wielowymiarowym podejściu do śpiewu. Od niedawna wkracza w świat jazzu z własnymi oryginalnymi pomysłami muzycznymi. 
 
(Absolwentka kierunku wokalistyka jazzowa na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Na co dzień zajmuje się również nauczaniem, grą na skrzypcach. Stale swoje umiejętności rozwija, biorąc udział w licznych warsztatach i festiwalach takich jak :  Festiwal Młodego Jazzu II, Novum Jazz Festiwal, Reflektor, Hosanna Festival, Суквецце Культур i inn. W 2014 roku płyta KILAR, w nagraniach której wokalistka brała udział, zdobyła nagrodę Fryderyka. Od niedawna współtworzy warsztaty artystyczne dla młodych białoruskich muzyków " Music Maisternia"  na Białorusi. Jako członek Stowarzyszenia Jazz Poznań, aktywnie promuje i wspiera działania związane ze sceną jazzową w Poznaniu. Koncertuję w roli wokalistki i skrzypaczki.) *  - to można śmiało wywalić
 
W ramach Ulyana Ethno Quintet młoda artystka - Ulyana Hedzik  przedstawia publiczności mało znane, najpiękniejsze białoruskie melodie ludowe w nowoczesnym jazzowym wydaniu. Dzięki współpracy z wspaniałymi muzykami jazzowymi, wdrażając różne idei i podejścia zrodziło się coś niezwykłego. Znajdzie się tu, nieraz w zaskakujących zestawieniach, - liryczność, zaduma, pełen żywioł oraz tajemnica…  lecz same te słowa nie wystarczą. Po więcej trzeba wyprawić się w zaskakującą podróż po nowych muzycznych terenach.
 
Skład zespołu:
Ulyana Hedzik - wokal, aranżacje
Krzysztof Dys - fortepian
Roman Chraniuk - kontrabas
Adam Zagórski - perkusja
Partyk Rynkiewicz - trąbka