WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2016-09-09

JOZEF VAN WISSEM

za duszno przed Jazz Ringiem - koncert *JOZEF VAN WISSEM*

wydarzenie towarzyszące Festiwalowi JAZZ RING 2016 w ramach programu COOLTURALNY STARY RYNEK

Scena MDK/Klub Dragon
godzina 20.30 
Bilety w cenie 15 pln
 
Po raz pierwszy do Poznania przyjedzie Jozef Van Wissem, holenderski lutnista, który inspiruje się muzyką dawną. Szerokiej publiczności dał się poznać jako twórca scieżki dźwiękowej do “Tylko kochankowie przeżyją”, a z Jimem Jarmuschem współpracował już wcześniej. Oprócz tego nagrywał choćby z Zola Jesus, Tetuzim Akiyamą, Maurizio Bianchim, Jamesem Blackshawem i Gary’m Lucasem.
 
http://www.jozefvanwissem.com/
 
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
 
za duszno powstało z chęci stworzenia przestrzeni spotkania dla zainteresowanych nieszablonową muzyką. Prowadzone od 2013 przez Karolinę Karnacewicz (DJ Morgiana) i Piotra Tkacza (DJ 2 Lewe Ręce) objawia się pod różnymi postaciami: klubowej imprezy, kameralnego koncertu, dyskusji z artystą. Potem Karolina i Piotr zapoczątkowali też kolejne inicjatywy: prelekcje "Historie muzyki" oraz domowe występy "Muzyka mieszkalna". Od niedawna zaczęli też prowadzić warsztaty dźwiękowe.
Z wielką radością gościli w Poznaniu takie postaci jak między innymi Cindytalk, Lucio Capece, Helena Hauff, F ingers, Run Dust, We will fail, RSS B0YS. 
 
za-duszno.tumblr.com
www.facebook.com/zaduszno