WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2016-09-18

KONCERT JAZZ RING

18 września 2016 niedziela

Scena na Quadro godz. 19.00 koncert JAZZ RING /M&M LADO ABC/

wystąpią: BAABA, LXMP, LUI MILIANI

wstęp wolny

Klub Dragon około godz. 21.30 Jam Session

wstęp wolny

BAABA - jeśli nie mówią wam nic nazwy „Sobota”, czy „Little Symphony” w kontekście zespołu Baaba, to nie ma się co martwić. Samym członkom też jeszcze niedawno niewiele mówiły. Są to po prostu nazwy ich nowych utworów. Baaba już w październiku wydaje nową płytę , jak zwykle nakładem Lado ABC. Bez kowerów. Bez gości. Mamy nowy zespół, nową muzykę, którą po raz pierwszy w historii tego zespołu stworzyliśmy wspólnie podczas prób. I się nam podoba taka praca. Chcielibyśmy pograć dla was te nowe kompozycje – zapraszamy na koncerty w grudniu 2014.

Baaba w odświeżonym składzie kończy pracę nad nową płytą długogrającą. Do zespołu dołączył znakomity muzyk, perkusista Jan Młynarski, znany z J=J i Oszibarak, oraz własnego projektu Młynarski Plays Młynarski. Na rozgrzewkę zagraliśmy dwa koncerty w październiku 2013, potem pilnie pracowaliśmy nad nowymi kompozycjami. Potem zarejestrowaliśmy je i zmiksowaliśmy w Studio Tonn w Łodzi.
 
Baaba to już instytucja na polskiej scenie niezależnej. Przed ponad 10 lat swojej działalności zespół zwiedził prawie całą Europę, zagrał na najważniejszych festiwalach w Polsce, w roku 2012 zaliczył swoją pierwszą trasę po Stanach Zjednoczonych, otrzymał też  nominację do nagrody Fryderyki. To w pigułce. A teraz trochę historii. Grupa powstała w roku 2000 i szybko zaczęła egzystować na krajowej scenie, koncertując i zbierając świetne recenzje na festiwalach i w klubach w Polsce i Europie. Obecnie Baaba to Tomasz Duda (saksofony, flet, sampler), Bartosz Weber (gitara, sampler), Piotr Zabrodzki (bas) i Jan Młynarski (perkusja). Już od pierwszej swojej edycji (2002) Baaba koncertowała w Polsce i za granicą (Anglia, Francja, Niemcy, Słowacja, Czechy, Rosja, USA), zarówno w klubach, jak i podczas uznanych festiwali elektronicznych i jazzowych (Fertilizer Festival, SKIF Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Les Nuits Europeenes, Opener, Off Festival, Sonic City, Unsound New York). W 2010 roku ukazała się płyta pod tytułem “Disco Externo”, zbierając świetne recenzje w polskiej prasie. Baaba była też nominowana do nagrody „Mateusze” Programu III Polskiego Radia. 
2011 to płyta „Baaba Kulka” z niestandardowo potraktowanymi utworami grupy Iron Maiden, koncerty, nominacja do Fryderyka.
W roku 2012 Baaba wydała album z muzyką Krzysztofa Komedy („The Wrong Vampire”z gościnnym udziałem Natalii Przybysz i Małgorzaty Sarbak), zagrała trasę po Polsce, odwiedziła USA, Niemcy i Ukrainę.
W 2013 Zespół Baaba wraz z Gabą Kulką oraz Buniem (Dick 4 Dick) nagrał winylową EP-kę z muzyką zapomnianych polskich zespołów bigbitowych i po raz pierwszy w swojej karierze trafił na listę przebojów PR III.
Na październik 2014 planowany jest nowy album grupy, jak zwykle wydany będzie przez Lado ABC.
 
Występują:
Bartosz Weber – gitara, sampler
Piotr Zabrodzki – gitara basowa, śpiew
Tomasz Duda - saksofony, flet , sampler
Jan Młynarski - perkusja
 
www.baaba.org
 
LXMP to duet, który powinien być trio albo kwartetem, tyle, że we dwóch jest fajniej. Założony w 2009 z miłości do Korgów MS-20 przez Piotra Zabrodzkiego i Macia Morettiego szybko zdewaluował ich poprzedni duet 60 Minut Projekt stając się pełnoprawnym zespołem. Przez 7 lat działalności wydali 2 płyty we dwóch, 3 płyty (i jedną kasetę) z gośćmi (Chad Popple, Kazuhisa Uchihashi, Tabata Mitsuru, Clayton Thomas) i jedną ręcznie tłoczoną 4-calówkę z kolegami (jako Napalm Of Death). W 2013 w ramach ogrywania płyty "Back To The Future Shock", będącej ulepszoną wersją "Future Shock" Herbiego Hancocka, objechali pół Europy z The Kurws, pół Ameryki Północnej z Deerhoof i ćwierć Ameryki Południowej sami. W marcu 2016 Lado ABC wydało ich najnowszą płytę zatytułowaną "Żony w pracy", będącą odpowiedzią na palące pytanie czy jesteśmy sami w kosmosie i czy w ogóle warto się męczyć.    
 
Piotr Zabrodzki / syntezatory, organy, inne
Macio Moretti / perkusja, bas syntezator, inne  
 
www.ladoabc.com
lxmp.net
 
Lui Miliani
gra piosenki Casha, dziwne dźwięki i piosenki własne. Czyli miłość, słońce, droga i trochę
noisu. Lenistwo i hawajska Czułość. Na otwartym sercu śpiewa Joanna Halszka
Sokołowska, na gitarze towarzyszy jej Bartek Tyciński. Na perkusji gościnnie zagra sam
Hubert Zemler.