WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2016-10-10

Beam Splitter

10 października 2016 / poniedziałek/

Mały Dom Kultury, godzina 20.00
bilety w cenie 20 pln
 
za duszno: Beam Splitter
 
Beam Splitter tworzą Henrik Munkeby Nørstebø i Audrey Chen, która wraca do Dragona po pamiętnych występach w 2008 i 2012, Nørstebø dał się poznać poznańskiej publice porywającym solowym koncertem w grudniu 2015. Duet posługując się głosem i puzonem manewruje by uzyskać równowagę między delikatnością, intymnością, ekstatycznością i kontrolą. Łączy ich praktyczny zmysł pulsu i swoiste zrozumienie sposobu, w jaki każde z nich dźwiękowo kieruje i puszcza następujące po sobie momenty. Płuca wypuszczają powietrze przez buzie do puzonu i z powrotem, co jest niczym namacalna wymiana oddechowa. 
Zaczęli grać razem w zeszłym roku, a już zdążyli wystąpić na kilku kontynentach. Brali udział w sporym projekcie w Teatro Colon w Buenos Aires i reinterpretacji "Medei" w wykonaniu tancerzy butoh i muzyków przed stadionem olimpijskim w Kijowie. Współpracowali z takimi postaciami jak Phil Minton, Bob Ostertag, Michael Vorfeld, Thomas Rohrer, Valentin Tszin, Flavia Ghisalberti czy Leonel Kaplan. 
 
www.beamsplitter.org
www.henriknorstebo.com
www.audreychen.com
 
za duszno powstało z chęci stworzenia przestrzeni spotkania dla ludzi zainteresowanych nieszablonową muzyką. Prowadzone od 2013 przez Karolinę Karnacewicz (DJ Morgiana) i Piotra Tkacza (DJ 2 Lewe Ręce) objawia się pod różnymi postaciami: klubowej imprezy, kameralnego koncertu, dyskusji z artystą. Potem Karolina i Piotr zapoczątkowali też kolejne inicjatywy: prelekcje "Historie muzyki" oraz domowe występy "Muzyka mieszkalna". Od niedawna zaczęli też prowadzić warsztaty dźwiękowe.
Z wielką radością gościli w Poznaniu między innymi takie postaci jak Cindytalk, Jozef van Wissem, Lucio Capece, Helena Hauff, F ingers, Run Dust, We will fail, RSS B0YS. 
 
za-duszno.tumblr.com
www.facebook.com/zaduszno
https://www.mixcloud.com/za_duszno/