WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2016-10-28

Gołębiewski / Rychlicki

Mały Dom Kultury
28.10.2016
g. 20.00
bilety 15 pln
 
Muzykę Rychlickiego i Gołębiewskiego opisują: surowość brzmienia, płaszczyznow przebieg, raczej niemelodyjność i nierytmiczność oraz głośno bijące serca.
 
Łukasz Rychlicki - gitarzysta, członek zespołów Kristen i Lotto. Podczas solowych koncertów prezentuje trudny do zdefiniowania styl wywodzący się z bezkompromisowej, rockowej swobodnej improwizacji. Dominujące w jego solowej grze nieregularne akordy pełne są potknięć, drgań i niedokończonych, poszarpanych, wznoszących się lub opadających „hałasów”. Współpracował z Mikołajem Trzaską, Robertem Piernikowskim, Przemysławem Etamskim czy Piotrem Kurkiem.
 
https://lottoband.bandcamp.com/album/elite-feline
 
Adam Gołębiewski - perkusista, improwizator, muzykolog. Porusza się głównie na gruncie muzyki swobodnie improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. W swojej pracy koncentruje się na krańcowym rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich anatomii, brzmienia i ekspresji, czego rezultatem jest bezpośredni i dojmujący język dźwiękowy. Był zapraszany do współpracy przez takie ikony muzyki i sztuki eksperymentalnej jak Yoko Ono czy Thurston Moore. Występował i nagrywał z czołowymi przedstawicielami muzyki improwizowanej: Matsem Gustafssonem, Fredem Lonberg-Holmem, Kenem Vandermarkiem, Johnem Edwardsem i wieloma innymi. Mieszka i pracuje w Poznaniu.
 
https://soundcloud.com/adamgolebiewski/adam-golebiewski-ken-vandermark-fred-lonberg-holm