WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2016-10-26

Przychodnia.

Spektakl Łukasza Surowca.

 

1. Przychodnia to spektakl, którego głównymi bohaterami oraz tematem mają stać się często nieuleczalnie chorzy i aktywnie pijący alkoholicy, którzy nie chcą lub nie są w stanie podjąć terapii uzależnień.

 

2. Przychodnia to miejsce pracy dla wykluczonych aktywnych alkoholików. Ich zadanie będzie polegać „zagraniu” roli pacjenta poddającego się terapii. Po przyjściu do Przychodni i po rejestracji każdy pacjent będzie mógł poczekać w ciepłej poczekalni na wizytę lekarza. 

 

3. Przychodnia to projekt badawczy. W rolę medyków wcielą się lekarze, antropolodzy, antropolodzy medyczni, socjologowie. Wizyta w gabinecie opierać się będzie na rozmowie pomiędzy lekarzem a pacjentem, która będzie transmitowana na żywo przed wejściem do Przychodni. 

 

4. Przychodnia to prototyp. Projekt poprzez aktywizację i zaangażowanie osób aktywnie pijących, jest przykładem programu, w tym wypadku badawczo-artystycznego, do którego poprzez pracę włącza się tych, których większość programów wyklucza.

 

5. Spektakl można oglądać przez witryny lokalu, mieszczącego się na placu Cyryla Ratajskiego (adres: ul. Młyńska 7, wejście od strony placu Cyryla Ratajskiego 6a, Poznań) od środy 26 października do niedzieli 30 października, w godzinach 9:00 - 13:00 i 15:00-19:00.