WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2016-12-07

LOTTO

7 grudnia

Scena MDK, g.20.30

bilety: 20/25

 

LOTTO

 

Łukasz Rychlicki - gitara

Mike Majkowski - kontrabas

Paweł Szpura - perkusja

 

Zespół założony pod koniec 2012 roku, skupiający trzy kreatywne umysły współczesnej muzyki.

Razem eksplorują granice takich rodzajów muzyki jak improv, country, noise, minimalizm, tworząc muzykę hipnotyczną i wzruszającą jednocześnie. Debiutancki album ASK THE DUST został wydany pod koniec 2014 roku przez LADO ABC.

 

LOTTO  zagrało wiele koncertów w tym na istotnych festiwalach takich jak: Jazz Jantar w Gdańsku, Nickelsdorf Konfrontationen in Austria, Densités in France, Kraak in Belgium (z Konradem Smoleńskim) oraz na Heidelberg's Enjoy Jazz.

 

Drugi album LOTTO został wydany w kwietniu 2016 roku przez wytwórnię Instant Classic i spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyki.

 

Jak się jednak okazuje, grana w perfekcyjnym skupieniu muzyka o tak prostej strukturze może się okazać wyjątkowo wciągającym doświadczeniem. Niekoniecznie skomplikowane formy pochłaniają najmocniej.

POLITYKA

 

Elite Feline wypełniły dwie długie kompozycje będące czymś na kształt halucynogennych dźwiękowych oparów przenikających w łagodnym tempie do naszej podświadomości.

NOWA MUZYKA

 

Lotto przypomina zespół głodnych wiedzy geniuszy którzy przechodzą przez strumień gorączkowych improwizacji. Gdy nagle dokonują oślepiającego odkrycia, celebrują pojedynczą myśl, wielokrotnie ją powtarzając. 

attn:magazine

 

„Ask the Dust” nie poddaje się łatwym klasyfikacjom. Album przeskakuje między nastrojowym, powolnym eksperymentem na pograniczu rocka i jazzu, a nieskrępowaną wysokooktanową improwizacją i dronową post-rockową dekonstrukcją, zredukowaną do pojedynczych akordów gitary i strzępów sprzężeń, które unoszą się w powietrzu jak kurz w upalny letni dzień.

Weed Temple

 

LINKS

 

THE QUIETUS: 

http://thequietus.com/articles/20029-listen-lotto-on-instant-classic

 

BANDCAMP: 

http://lottoband.bandcamp.com/releases

 

YOUTUBE: 

https://www.youtube.com/watch?v=AK2XX4wauz0

 

https://www.youtube.com/watch?v=AK2XX4wauz0