WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2017-03-26

Trippy Sama

Trippy Sama – z Indii do Dragona - ZaFajni 2

26.03.2017

g. 20.00

Wstęp wolny.

 

Klub Dragon, Fundacja Mały Dom Kultury i ja czyli Adi Kaniewski organizujemy wyjątkowe wydarzenie; jako kurator festiwalu ZaFajni zaprosiłem muzyków z kolektywu Trippy Sama. 

Poznałem tych niesamowitych Hindusów na Goa, potem pojechaliśmy do Dheli gdzie przebywałem z nimi dwa miesiące. Aran Ali Reza Dehlvi, Azaan Khan, Hemant Chakraborty, Kartikeya Vashist, Makrand Sanon, Jayant Parashar, Rahul Sharma grają na tradycyjnych instrumentach takich jak: djembe, darbuka, marchand, cajon, tabla, dholak, ghatam, sur sangam, ragaphone i bambusowe i śpiewające flety. Ich muzyka to hołd złożony tradycji z domieszką nowoczesności.

Słuchałem ich muzyki dzień w dzień co było trochę…nudne. Kiedy wróciłem do kraju, odpocząłem, nabrałem dystansu i wtedy muzyka TS uderzyła we mnie całą mocą. Teraz będę miał okazję podzielić się z Wami tymi wrażeniami w sposób szczególny.

Z uwagi na odległość koncert odbędzie się w dość nowoczesnej formule. Kolektyw Trippy Sama grać będzie w Delhi a my za pośrednictwem światłowodu doświadczać będziemy indyjskiej kultury live.

Ten koncert to pierwszy krok do zaproszenia tych muzyków do Polski.