WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2017-05-18

Kobieta z wydm

18.05.2016, g. 20.30

Klub Dragon/Scena MDK

bilety I pula 20 pln, II pula 25 pln

 

Kobieta z wydm: 

Iwona Król - syntezatory/głos 

Mateusz Rychlicki - perkusja/gitara/głos 

Błażej Król - gitara basowa/głos

 

bental - dno zbiornika wodnego jako swoiste środowisko życia(źrodło: Słownik Języka Polskiego PWN)

***

Historia powstania debiutu Kobiety z wydm jest dwoista. Z jednej strony ten zespoł to owoc miłości i przyjaźni, a dalej radości ze wspólnego grania i komponowania. Błażej Król z żoną Iwoną stworzył przecież duet Lauda, zaś Mateusz Rychlicki był perkusistą w ostatniej scenicznej inkarnacji KRÓLA. Z drugiej strony realizacja płyty napotykała na liczne przeszkody. Pierwsza wersja nagrań zniknęła w tajemniczych okolicznociach z twardego dysku, a próby jej odzyskania zakończyły się fiaskiem i permanentym ukszodzeniem sprzętu. 

Zespół zmuszony był nagrać całość jeszcze raz, prawie od początku. Kolejnej realizacji towarzyszyło już podskórne napięcie, które przełożyło się na ostateczne brzmienie „Bentala“. Problemy produckyjne towarzyszły płycie zresztą do momentu oddania do tłoczni, z kolei relacje w zepole nigdy były lepsze.  

Dlaczego „Bental”?  Bo, jak mówi sam zespół, to „muzyka podszyta dziwnym niepokojem.  Mroczna i mułem pokryta, ale z światłem na ramieniu.”

***

"Najlepsze teksty polskiej muzyki elektronicznej, których czasem zazdroszczę. Powaga i komizm, ciemność i światło, prostota i wyrafinowanie w muzyce i słowie." Szczepan Twardoch

 

Grupa: Kobieta z wydm

Tytuł: Bental

Wytwórnia: Thin Man Records

Data premiery: 7.04.2017