WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2011-02-24

POGODNO

Śląsko-pomorski zespół Pogodno słynie z mocno abstrakcyjnych tekstów połączonych  z rytmami radosnego big bitu i rock&rolla wzbogaconych partiami instrumentów dętych i elementami folku. Z tej wydawałoby się dziwacznej i niezwykle złożonej kombinacji Pogodno tworzy rytmy od blisko 15 lat skutecznie porywające publiczność. Nieśmiertelne przeboje Pani w obuwniczym, Orkiestra Dęta czy Elvis w połączeniu z właściwą zarówno wokaliście zwanym Budyniem (Jacek Szymkiewicz) jak i pozostałej części zespołu niebywałą wprost skłonnością do improwizacji sprawiają, że ich koncerty to prawdziwe szaleństwo.

Sześć płyt studyjnych, trzy koncertowe i niezliczona ilość projektów, w które angażują się muzycy Pogodno - w tym ubiegłoroczny udział w nagraniu albumu z muzycznymi interpretacjami wierszy Tadeusza Gajcego – powodują, że nieustannie zaskakują czymś nowym.W tym roku po trzech latach ciszy wydali swój kolejny album.

Wasza Wspaniałość” swoje brzmienie  zawdzięcza nie tylko muzykom Pielka, Zabrocki, Osicki i Szymkiewicz ale także mistrzowi Maćkowi Cieślakowi, który nagrał materiał w swoim analogowym studio oraz Marcinowi Borsowi, który nadał ostateczny kształt  i nastrój muzyce.

 Jakiś czas temu zostali zaproszeni do projektu Mariusza "Wilka" Wilczyńskiego "WILKANOC", gdzie ujawniają swoje talenty w rejonie muzyki improwizowanej. Podczas performance ilustrują live act Mariusza na żywo.

Skład zespołu:

Budyn                                                                                            

Bajzel

Paweł Osicki

Antonii Gralak

 

Bilety w cenie 25zł dostępne w Klubie Dragon

http://www.myspace.com/pogodno